Informacja prasowa

CLAAS Industrietechnik wyprodukował 10 000 przekładni bezstopniowych EQ 2XX

Firma CLAAS Industrietechnik GmbH (CIT) w Paderborn niedawno wyprodukowała dziesięciotysięczny egzemplarz przekładni z serii 2XX. Było to możliwe dzięki bardzo przyjęciu przez rynek tej technologii.

Niezawodne użytkowanie od 2015 roku

CLAAS wprowadził bezstopniową technologię EQ na przełomie 2014 / 2015 i od tego czasu z powodzeniem używa ją we własnych seriach ciągników: ARION 500 CMATIC i ARION 600 CMATIC. Od 2021 roku dla tych serii dostępny jest automatyczny hamulec przyczepy, który jest oparty na precyzyjnym dostosowaniu prędkości obrotowej silnika, hamulca pneumatycznego oraz przełożenia przekładni i może być stosowany do transportu drogowego z przyczepami, a także do prac polowych z prasami kostkującymi, wozami asenizacyjnymi i rozrzutnikami obornika, ciężkimi doczepianymi opryskiwaczami i doczepianymi rozrzutnikami nawozu na zboczach.

Mechaniczno-hydrauliczna przekładnia z rozdziałem mocy charakteryzuje się prostą konstrukcją z dwoma trybami pracy. Wynika z tego wysoka i równomierna sprawność ogólna w całym zakresie prędkości. Tryby pracy zmieniają się automatycznie w zależności od prędkości jazdy i wymaganego obciążenia co przekłada się na efektywne wykonywanie zadań . „Przekładnia EQ 200 i wprowadzony w 2017 roku model EQ 220 w ostatnich latach udowodniły swoją efektywność i wytrzymałość w tysiącach ciągników ARION na całym świecie” – wyjaśnia dr Ulf Leinhäuser, Dyrektor Zarządzający fabryki CLAAS Industrietechnik (CIT) w Paderborn. „Dzięki solidnej konstrukcji i doskonałej jakości wykonania naszych przekładni, dla tych które już przepracowały 10 000 godzin, osiągnięcie tego bezawaryjnie nie było zaskoczeniem. Jakość każdej przekładni jest zapewniana przez sterowaną komputerowo linię montażową z zerową tolerancją błędów, a na koniec dodatkowo potwierdzana przez system sprawdzania 100% produkcji realizowany na końcu linii produkcyjnej poprzez test na stanowisku badawczym. Cieszymy się, że doskonałe parametry są nagradzane przez rosnące zainteresowanie wśród naszych klientów.”

CLAAS Industrietechnik GmbH (CIT) jest częścią Grupy CLAAS i posiada certyfikat DIN ISO 9001-2015.

Umowa strategiczna o współpracy z Grupą SDF w zakresie rozwoju bezstopniowych napędów do ciągników

Współpraca CIT z Grupą SDF w obszarze rozwoju obejmuje w szczególności wdrożenie przekładni bezstopniowych typu EQ 200, EQ 220 i EQ 260 w układzie napędowym TTV ciągników SDF w wyższym segmencie mocy, a także wspólną koordynację zarządzania silnikiem i przekładnią. Bardzo dobre rezultaty z  szeroko zakrojonej fazy testów i oceny w zakresie wydajności, trwałości i dostosowania komponentów zostały potwierdzone od czasu wprowadzenia na rynek pod koniec 2020 i poparte licznymi pozytywnymi opiniami klientów i czasopism branżowych.