Informacja prasowa

Nowe szerokości gąsienic dla dużych ciągników AXION TERRA TRAC firmy CLAAS

Dzięki dwóm nowym szerokościom gąsienic duże ciągniki AXION TERRA TRAC firmy CLAAS w przyszłości mogą być wykorzystywane w jeszcze bardziej wszechstronny i przyjazny dla gleby sposób.

Od momentu wprowadzenia AXION TERRA TRAC na rynek w 2019 roku te duże ciągniki półgąsienicowe z pełną amortyzacją cieszą się zainteresowaniem w gospodarstwach rolnych i firmach usługowych w całej Europie, a od 2022 roku również na wybranych rynkach na innych kontynentach. Dzięki doskonałej ochronie gleby, wyjątkowemu przyleganiu do podłoża ze 120-milimetrowym skokiem zawieszenia oraz najwyższemu komfortowi jazdy z prędkością maksymalną do 40 km/h, ciągniki oprócz prac wymagających dużej i średniej siły uciągu mogą być wykorzystane  większej liczby zadań:  rozsiewanie nawozów organicznych i mineralnych na polach uprawnych i użytkach zielonych, przeładunek zboża lub buraków cukrowych w łańcuchu transportowym, a nawet koszenie łąk.

Aby zapewnić jeszcze bardziej wszechstronne i chroniące glebę użytkowanie, poza gąsienicami o szerokości 635 mm i 735 mm dostępne są teraz dwa kolejne warianty. Dla bezproblemowej pracy w uprawach rzędowych, na przykład przy nawożeniu organicznym lub pracach z pielnikami, CLAAS oferuje teraz gąsienicę o szerokości 457 mm. Ponadto już od jesieni 2021 r. dostępne są gąsienice o szerokości 890 mm, z którymi ciągnik AXION TERRA TRAC również nie przekroczy szerokości zewnętrznej 3 m.  Gąsienice szczególnie dobrze nadają się do stosowania na gruntach ornych i użytkach zielonych, tworząc jedynie minimalne koleiny. Dzięki aktywnemu sterowaniu gąsienicami podczas wykonywania zakrętów nie dochodzi do zrywania wierzchniej warstwy gleby lub darni   podczas ostrego skręcania.

Zarówno wąskie taśmy o szerokości 457 mm, jak i standardowe gąsienice o szerokości 635 mm i 735 mm na wybranych rynkach, np. w Australii, mogą być teraz dostarczane także z 3-metrowym rozstawem gąsienic. Umożliwia to pracę w systemie Controlled Traffic Farming i jeszcze większą zwrotnoś.


Kolejną nowością jest możliwość wyposażenia AXION TERRA TRAC w układ regulacji ciśnienia w oponach CLAAS CTIC na przedniej osi. Pompowanie opon przednich odbywa się poprzez sprężarkę pneumatycznego układu hamulcowego.

CLAAS oferuje AXION TERRA TRAC w dwóch wariantach:

Model

Maks. moc silnika

Przekładnia

Dopuszczalna masa całkowita

AXION 930 TERRA TRAC

355 KM

Przekładnia bezstopniowa CMATIC,
40 km/h

22 000 t

AXION 960 TERRA TRAC

445 KM

Przekładnia bezstopniowa CMATIC,
40 km/h

22 000 t

Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości można pobrać w tym miejscu:
https://dam.claas.com/pinaccess/showpin.do?pinCode=J6tJBWiX2hTa