Farming with Future in Mind

Rolnictwo to podstawa naszego życia. Sektor rolnictwa nieodmiennie zaopatruje rosnącą populację w żywność, w znacznej części odpowiadając za nasz dobrobyt. Wiąże się z tym szczególna odpowiedzialność za przyrodę i środowisko. Firma CLAAS poczuwa się do tej odpowiedzialności i dba o to, by rolnictwo było bardziej zrównoważone, wydajne i odporne. W kategoriach #AgriTech, #AgriChallenges i #AgriCulture skupiamy się przede wszystkim na zmianach, zarówno technologicznych, kulturowych, jak i społecznych.

Nasze #HashTagi

#AgriTech

Trudno wyobrazić sobie dzisiejsze rolnictwo bez najnowocześniejszych technologii. Czy dzięki innowacjom technicznym i naukowym można jednocześnie zwiększać zyski i dbać o środowisko? Oto garść arcyciekawych nowości ze świata technologii rolniczej.

#AgriChallenges

Zmiany klimatyczne bezpośrednio dotykają sektor rolnictwa: w jaki sposób rolnicy mogliby dostosować się do nowych warunków pogodowych? A do opóźnionej wegetacji lub nowych szkodników? Skoro dotychczasowe zasady przestają obowiązywać, rolnictwo potrzebuje nowych rozwiązań.


#AgriCulture

Każde przedsiębiorstwo rolnicze jest inne. Wszystkie gospodarstwa muszą stale dostosowywać się do nowych okoliczności. Czym charakteryzuje się nowe pokolenie rolników, które musi przenosić tradycyjne praktyki rolnicze do cyfrowego świata? Tu znajdziesz informacje i historie dotyczące przedstawicieli tego sektora.

Najnowsze artykuły


#AgriChallenges

Czy to pszenica, czy ryż, kombajn LEXION pomaga w żniwach na całym świecie

LEXION MULTICROP – jedna maszyna, różne rodzaje upraw. Oto mały eksperymenty myślowy, który to ilustruje: niemiecki rolnik, który zwykle używa kombajnu LEXION do zbioru pszenicy, wjeżdża nim na pole ryżowe. Co się dzieje? 

Czytaj dalej


#AgriTech

CLAAS wyjaśnia, jak działa krowia elektrownia

W Niemczech żyje obecnie mniej więcej jedenaście milionów sztuk bydła. Około 3,8 miliona z nich to krowy mleczne. Statystycznie na 100 hektarów gruntów rolnych przypada 66 krów. Detlev Blunk, hodowca bydła, stwierdził, że przekłada się to na 66 niewykorzystanych elektrowni.

Czytaj dalej


#AgriTech

Wynajmij, kup albo jedno i drugie – unikaj ryzyka z FIRST CLAAS RENTAL

Elastyczność, bezpieczne planowanie i przejrzyste koszty. Tego pragną klienci, zwłaszcza w przypadku wynajmu krótkoterminowego – mówi Giacomo Burgio, który odpowiada za program wynajmu krótkoterminowego w firmie CLAAS.

Czytaj dalej


#AgriTech

5 powszechnie powtarzanych mitów na temat przekładni bezstopniowych

Ciągniki to wielofunkcyjne, jeżdżące maszyny robocze. Muszą nadawać się do wszystkiego – do prac konserwacyjnych wykonywanych w wolnym tempie, do ciężkich prac polowych, do wykorzystania jako źródło energii oraz do przewożenia ciężkich ładunków.

Czytaj dalej


#AgriTech

Hydrorafinowany olej roślinny sprzyja neutralności klimatycznej

Zagadnienie silników spalinowych często pojawia się w debatach dotyczących zmian klimatycznych i zrównoważonego rozwoju. Jak wyjaśnia Patrick Ahlbrand, strateg produktowy w firmie CLAAS: – Problemem nie jest silnik, tylko olej napędowy.

Czytaj dalej


#AgriTech

7 rzeczy, które warto wiedzieć o oleju HVO – zamienniku diesla

Choć na ulicach zaczynają królować elektryki, to sieczkarnie do kukurydzy, kombajny rolnicze i duże ciągniki nadal będą potrzebowały silników spalinowych. Jednak zamiast oleju napędowego będą one napędzane zrównoważonym paliwem, olejem HVO. HVO, czyli hydrorafinowany olej roślinny, ma takie same właściwości jak olej napędowy, co daje mu zdecydowaną przewagę: może być stosowany w czystej postaci, znanej jako HVO100, lub w formie mieszanki z kopalnym olejem napędowym. Dzięki jego użyciu ślad węglowy maszyn może się zmniejszyć nawet o 90 procent w porównaniu z paliwem kopalnym. Przedstawiamy siedem ciekawych faktów na temat oleju HVO. Zapraszamy do lektury.

Czytaj dalej